Zakończenie akcji „Pomóżmy zwierzakom”

W naszej szkole  po raz pierwszy zorganizowaliśmy  akcję charytatywną „Pomóżmy zwierzakom” na rzecz schroniska Kundelek w Rzeszowie. Akcją opiekowało się dwoje nauczycieli mgr Maria Waltosz wraz z kl. IV b i mgr Bernadeta Nykiel oraz mgr Anna Szozda – instruktor prowadzący zajęcia pozalekcyjne.

Akcja ta cieszyła się  bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych dzieci i przerosła oczekiwania organizatorów.

W ramach akcji został wykonany kolorowy plakat zachęcający do udziału w akcji,  a przedstawiciele kl. IV b oraz świetlicy zajmowali się zbieraniem potrzebnych rzeczy dla zwierzaków.

Zebrano bardzo dużo rzeczy: 28 suchych karm, 23 karmy mokre, 12 karm w puszce, 4 przysmaki, 5 kocy, 3 zabawki, 4 miśki, 1 zestaw mat, 1 kaganiec, 5 obroży, 1 łopatkę, 1 kuwetę, 1 żwirek i 1 legowisko. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 W dniu 27 maja kl. IV b wraz z p. Waltosz i p. Nykiel odwiedziła schronisko, przywożąc zebrane wcześniej rzeczy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o zwierzakach i schronisku, poznali wiele ciekawych historii o niektórych pieskach, dowiedzieli się jak funkcjonuje schronisko i jak pomóc zwierzętom w potrzebie. Wizycie towarzyszyły duże emocje i była to potrzebna, uwrażliwiająca na potrzeby słabszych lekcja.