Zabawa karnawałowa w przedszkolu

dav

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W salach przedszkolnych już od samego rana można było spotkać wróżki, królewny, biedroneczki, Myszki Mini, rycerzy, piratów, policjantów a nawet i kosmonautę.

W tym roku dzieci bawiły się z Zespołem Muzycznym Yamaha, który zachęcał wszystkich do tańca i do zabawy. Przedszkolaki tańczyły w parach i kółeczkach, tworzyły pociągi, wężyki a to wszystko to przy dźwiękach wesołej muzyki.  Podczas odpoczynku dzieci mogły posilić się w sali soczkiem, ciasteczkiem i cukierkami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, przedszkolaki, choć zmęczone z żalem opuszczały salę balową.

Tegoroczny bal był wyjątkowy, ponieważ dzieci wchodziły na salę balową, jako grupa maluszków i starszaków, a kiedy bal się skończył były już Misiami i Tygryskami. Podczas balu Pani Dyrektor Małgorzata Mazepa nadała poszczególnym grupom nowe nazwy i każdego przedszkolaka pasowała – jak przystało na balu karnawałowym – czarodziejska różdżką przydzielając dzieciaczkom nazwę Misia lub Tygryska.

M. Styka, N. Sobolewska