Z Górami Świętokrzyskimi w tle

Z górami świętokrzyskimi w tle

Wycieczka klasy 8b i 7b

            27.10.21 r. uczniowie z klas VII ab i VIII ab pod opieką nauczycieli udali się na jednodniową wycieczkę do województwa świętokrzyskiego słynącego z urokliwych miejsc rozłożonych u podnóża Gór świętokrzyskich.

         Na początku uczestnicy zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęborku, gdzie poznali interesujące szczegóły dotyczące życia i twórczości wybitnego noblisty. Następnym punktem wyprawy była jaskinia ,,Raj” – jedna z najbardziej znanych atrakcji Gór Świętokrzyskich. Wędrując wąskimi przejściami jaskini krasowej, uczniowie mogli zachwycać się bogactwem i różnorodnością form naciekowych i słuchać komentarzy przewodników

        Ostatnim miejscem do zwiedzania były ruiny zamku królewskiego w Chęcinach. Aby się tam dostać, uczestnicy musieli wspiąć się po stromym zamkowym wzgórzu. W trakcie przemieszczania się przez rozległy obiekt uczniowie poznawali wiele ciekawostek na temat życia królów, ich żon i możnowładców mieszkających przed laty w rezydencji, a także przeszli test sprawnościowy, wspinając się po ponad stu schodach na wieżę.

            Wycieczka była pełna atrakcji i urozmaiceń. Piękna pogoda i jesienna kolorystyka sprawiły, że wszystkim towarzyszył dobry nastrój.