Wycieczka „zerówki” do Zagrody Szmer

10 czerwca dzieci z kl.,,0” pojechały na wycieczkę do Zagrody Szmer koło Lutczy. Po długiej podróży  na miejscu czekały na nas wspaniałe atrakcje! Na początek – przejazd bryczką, którą prowadził wesoły Pan Woźnica. Były bliskie spotkania z kozą, królikami, świnką wietnamską i końmi. Mogliśmy też zobaczyć jak wygląda ul i wyposażenie pszczelarza. Wszystkich zaciekawiło sprytnie zrobione poidełko dla pożytecznych owadów. Pod okiem Pani Ogrodniczki dzieci posadziły w doniczkach pomidorki koktajlowe, a z Panią Plastyczką ulepiliśmy  niezwykłe figurki z gliny. Wszystkie sadzonki i ulepianki dzieci zabrały ze sobą.

Niezwykłą atrakcją okazał się plac zabaw, a na nim: zadaszona piaskownica ze stołami, prawdziwymi blaszanymi naczyniami i drewnianymi łyżkami, wiadra z wodą, w którym łowić można było pływające tam drewniane ryby, „aparaturę” do nauki dojenia krowy, koniki na biegunach, wieloosobowe „narty”, wyciągarka dla samochodów i wiele innych ręcznie wykonanych zabawek.

Cała Zagroda to przesympatyczne miejsce. Naprawdę nie było czasu, by się nudzić. Niestety zabrakło czasu, aby wszystko poznać i wszystkim się pobawić.

                                                                                                                    B. Kalandyk