Wspominamy Naszą Halinkę…

„ (…) Życie jest zostawianiem, jest darowaniem (…) zostanie po nas jedynie to, co uczyniliśmy, co oddaliśmy, jedynie to będzie dobrem zostawionym po nas.”
(P. Pellegrino)

14 października 2020 r. dla nas, pracowników, uczniów i rodziców szkoły Podstawowej w Rudnej Wielkiej, już na zawsze będzie miał inny wydźwięk. Radosną nutę Święta Edukacji zmąciła śmierć Kochanej Koleżanki, Pani, Naszej Halinki…

We wspomnieniach powracają chwile, gdy spotykaliśmy się z Nią, a Ona z nami: skromna, bezpośrednia, życzliwa, we wszystkim pomocna. Była nad wyraz sumiennym pracownikiem, lecz przede wszystkim dobrym człowiekiem. Dla każdego miała czas, miłe słowo, zrozumienie, Jej wyjątkowość polegała na prostoduszności, niepomijaniu nikogo, choćby wiązało się to z odsunięciem siebie samej.

Zawsze sumienna, pracowita, profesjonalna, a przy tym pogodna i cierpliwa. Od wielu lat tworzyła naszą szkołę swoją pracą, oddaniem i poświęceniem. Nie sposób wymienić całego dobra, które wniosła do lokalnej społeczności. Ilość jej zwykłych ludzkich zasług jest niepoliczona, bo działań płynących z serca nie da się zmierzyć żadną miarą.