Szkoła Pełna Aktywności

Szkoła Pełna Aktywności

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy będą uczestniczyć w inicjatywie mającej na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży i dzieci – Szkoła Pełna Aktywności.

Szkołę będą reprezentować uczniowie klasy 6: Anna Brózda, Natalia Daleka, Miłosz Jajko, Damian Wróbel, Kacper Kula. Rozgrywki odbędą się 26 października br. w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym UR w Rzeszowie. Uczniowie maja do wykonania następujące zadania:

  • Wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim. Każdy uczestnik reprezentacji wykonuje zadanie w ciągu 60 sekund. Za każde pokonane 10 metrów reprezentacja otrzymuje 1 punkt.
  • Rzuty do kosza w czasie 60 sekund. W konkurencji biorą udział wszyscy uczestnicy reprezentacji. Za każdy celny rzut reprezentacja otrzymuje 1 punkt. 
  • Sztafeta. Każdy z członków reprezentacji wykonuje bieg w czasie 60 sekund. Za każde przebyte 10 metrów reprezentacja otrzymuje 1 punkt. 
  • Budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli. Za prawidłowe wykonanie zadania reprezentacja otrzymuje 10 punktów.
  • Ułożenie wierszyka z podanymi hasłami. Drużyna otrzymuje 10 punktów za ułożenie wierszyka z 3 hasłami, drużyna otrzymuje 20 punktów za ułożenie wierszyka z 5 hasłami. Czas na ułożenie wierszyka 240 sekund.
  • Konkurencja celnościowa. Gra polega na wykonaniu przez każdego uczestnika rzutu/strzału do wyznaczonego celu. Każdy uczestnik za wykonane zadanie otrzymuje maksymalnie 10 punktów. Łączna ilość punktów dla całej drużyny to maksymalnie 50 punktów. 
  • Przejście toru przeszkód. Drużyna otrzymuje 10 punktów za każdego zawodnika, który bezbłędnie pokona tor przeszkód w ciągu 60 sekund
  • Głuchy telefon. Drużyna losuje hasło przygotowane przez organizatora, następnie zawodnicy stojąc w rzędzie w odległości 1m od siebie kolejno przekazują sobie hasło. Ostatnia osoba musi je przekazać do instruktora/animatora. Za każde słowo w prawidłowej kolejności drużyna otrzymuje 10 punktów. 
  • Wyścigi w workach. Gra polega na pokonaniu przez każdego uczestnika dystansu 20m w jak najkrótszym czasie. Każdy uczestnik otrzymuje 10 punktów za wykonanie zadania, drużyna otrzymuje dodatkowe 10 punktów za wykonanie zadania w czasie mniejszym niż 180 sekund
  • Wyginam śmiało ciało. Drużyna wykonuje napis „sport” przy użyciu własnego ciała. Drużyna otrzymuje 10 punktów za prawidłowe wykonanie zadania w czasie 120 sekund. 


Rozgrywki odbywają się w 6 miastach w Polsce: Lublinie, Rzeszowie, Wrocławiu, Opolu, Warszawie  i Olsztynie. Łącznie jest to 255 szkół. Wygrany zespół wraz z całą swoją klasą wyjeżdża na Mazury.

Naszym uczniom życzymy przede wszystkim dobrej zabawy i zwycięstwa.


Więcej informacji na stronie projektu.


Anita Wojnar