Święto Dyni 2022

Święto Dyni

W dniach 27 i 28 października 2022r. w Szkole Podstawowej w Rudnej wielkiej odbyło się kolejne już „Szkolne Święto Dyni”.

Impreza ta ma już kilkuletnią tradycję – każdego roku w październiku, gdy te miłe warzywa dojrzewają w naszych ogrodach – zapraszamy społeczność naszej szkoły do zabawy z dynią.

W ramach konkursu artystycznego „Nie taka straszna ta dynia!” uczniowie wraz z całymi rodzinami przygotowują prace plastyczne, figury, rzeźby, lampiony, i wszystko co tylko może podpowiedzieć wyobraźnia.

W ramach naszego święta, uczniowie wraz z rodzicami, przygotowują również potrawy i przekąski z dyni. W tym roku każdy uczeń i pracownik szkoły mógł się przekonać jak smakuje dynia i smakołyki z jej dodatkiem.

Nasze dyniowe prace, podziwiali uczniowie i rodzice, na przygotowanej w szkolnym holu wystawie.

Celem akcji jest dobra zabawa, ale przede wszystkim angażowanie młodzieży do wspólnej rodzinnej pracy, zachęcanie do działań zespołowych, kreatywnego i twórczego myślenia. Wychodzimy z założenia że szkoła to nie tylko książki i tabliczka mnożenia (choć one są bardzo ważne), ale również podejmowanie wyzwań i praca w projektach, czyli to wszystko co pomoże wprowadzić młodych ludzi do życia we współczesnym świecie.

F. Nowicki