Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/ 2024 i pasowanie na ucznia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023 2024

Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/ 2024 oraz przyjęcie Pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej

Pasowanie na Ucznia 2023.

4 września 2023 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość – pasowanie na uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją, kultywowaną od wielu lat.

Strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – wszystko to po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Najważniejszym  momentem w dniu rozpoczynającym rok szkolny było złożenie przez najmłodszych przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.”
Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią Dyrektor Małgorzatę Mazepę. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w odświętnych strojach oraz uczniowskich biretach. Po pasowaniu nowi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech!