Nowy gabinet stomatologiczny w SP nr 1 w Bratkowicach

dav

Nowoczesny dzieciom gabinet stomatologiczny działa już w Szkole Podstawowej nr 1 w Bratkowicach. Aby gabinet był bardziej przyjazny dziecku, na jego ścianach pojawiły się tapety z ulubionymi postaciami z bajek.

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy oraz młodzież do 18 roku życia będą pod kompleksową opieką stomatologiczną. Mogą korzystać z profilaktyki oraz leczenia w ramach NFZ m.in. regularne przeglądy, lakowanie tzw „6” do 8 roku życia, lakowanie „7” do 13 roku życia, lakierowanie, lapisowanie zębów mlecznych, leczenie zębów mlecznych i stałych, leczenie kanałowe zębów mlecznych i stałych, ekstrakcje zębów mlecznych i stałych, znieczulenia, scaling – usuwanie kamienia nazębnego oraz wizyty adaptacyjne. Badania radiologiczne w postaci zdjęć punktowych oraz panoramicznych będą wykonywane w drugiej jednostce podmiotu tj. w Sędziszowie Młp, również w ramach NFZ. Podmiot stomatologiczny zapewnia, że w ramach leczenia NFZ nie będzie używał amalgamatu tzw. ”czarnych plomb”. Pacjenci będą pod opieką profesjonalnego personelu.


Kompleksowa opieka stomatologiczna połączona z edukacją prozdrowotną jamy ustnej dają gwarancję w przeciwdziałaniu choroby próchnicowej oraz zwiększają komfort życia małoletnich pacjentów.

Na zakup sprzętu z przeznaczeniem na gabinet stomatologiczny została przyznana dotacja w wysokości 101.100,00 zł. z Ministrowa Zdrowia w ramach Programu Polityki Zdrowotnej „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.” Szkolny gabinet stomatologiczny został wyposażony w specjalistyczny sprzęt stomatologiczny tj. unit dentystyczny firmy KAVO wraz z wyposażeniem, fotel lekarski, stolik narzędziowy (asystor), pompa ssąca, kompresor,
separator do amalgamatu, piaskarka, autoklaw, wstrząsarka do amalgamatu, lodówka do przechowywania leków i materiałów stomatologicznych oraz meble. Dodatkowo gmina sfinansowała prace adaptacyjne pomieszczenia, przystosowując tym samym je na gabinet dentystyczny. Kwota wykonanych prac wyniosła prawie 32 tys. zł.

Rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu:


• 791-777-788
poniedziałek – 12:00-18:00
wtorek – 8:00-14:30
środa – 12:00 – 18:00
czwartek – 8:00-14:30
piątek – 8:00-14:30
• 503-114-503
poniedziałek – piątek – 8:00-20:00
sobota – 8:00-16:00

lub osobiście w gabinecie stomatologicznym znajdującym się w Szkole Podstawowej nr 1 w Bratkowicach (w pobliżu Kościoła).

dav
dav