Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna – rozstrzygnięcie konkursu

Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

Z przyjemnością informujemy, że dnia 8 kwietnia 2025r. został rozstrzygnięty gminny konkurs.pt. „Najpiękniejsza ozdoba Wielkanocna” pod patronatem Wójta Gminy Świlcza.Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej. która zaprosiła do udziału dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Gminy Świlcza.

Celem konkursu było wspieranie kreatywności dzieci oraz pielęgnowanie tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Dodatkowo, wydarzenie promowało lokalne wartości, integrowało społeczność przedszkolną i gminną, a także podtrzymywało zwyczaj tworzenia ozdób wielkanocnych.

Do przedszkola wpłynęło 56 prac. W konkursie udział wzięły placówki z terenu Gminy Świlcza: Przedszkole w Świlczy, Przedszkole im. Jana Pawła II w Bratkowicach, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Bratkowicach, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Bratkowicach, Zespół Szkół w Trzcianie, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Świlczy oraz organizator Szkoła Podstawowa im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej.

Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i starannie wykonane, co sprawiło, że wybór zwycięzców był bardzo trudny. Po długich obradach jury w składzie Przewodnicząca Komisji Pani Sylwia Adamus oraz członkowie Pani Eugenia Stachurska i Pani Joanna Gwizdak ogłosiło następujące wyniki:

Kategoria dzieci 3 – 4 letnich

  • I miejsce – Fabian Tuczyński – Przedszkole w Bratkowicach
  • II miejsce – Oskar Walaszek – Zespół Szkół – Przedszkole w Trzcianie
  • III miejsce – Nikodem Kontek – Przedszkole w Dąbrowie
  • Wyróżnienie – Łucja Hubka – Szkoła Podstawowa w Rudnej Wielkiej
  • Wyróżnienie – Oskar Wołowiec – Przedszkole w Świlczy

Kategoria dzieci 5 – 6 letnich

  • I miejsce – Wiktoria Fleszar – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bratkowicach
  • II miejsce – Pola Surowiec – Zespół Szkół w Trzcianie
  • III miejsce – Milan Malinowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Bratkowicach
  • Wyróżnienie – Marcel Kiełb – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mrowli
  • Wyróżnienie – Liliana Śliwińska – Szkoła Podstawowa w Świlczy

Fundatorem nagród w konkursie był Wójt Gminy Świlcza, p. Dawid Homa, który przekazał środki z budżetu Gminy Świlcza przeznaczone na wychowanie w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Po posiedzeniu jury prace konkursowe zostały przekazane na kiermasz świąteczny a środki z jego sprzedaży zostały przeznaczone na pomoc dla ucznia naszej szkoły. To wspaniała inicjatywa, która pokazuje, jak wspólnie możemy wspierać potrzebujących w naszej społeczności.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział! Konkurs był doskonałą okazją do integracji społeczności oraz promowania tradycji wielkanocnych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się w tak licznym gronie!

Koordynatorzy konkursu: Z. Kornat, E. Winiarska