”LEGO – DRUŻYNA” na FIRST®LEGO® League Explore  w Rzeszowie

FIRST®LEGO® League Explore

”LEGO – DRUŻYNA” z klasy  z II a na wystawie  FIRST®LEGO® League Explore  w Rzeszowie.

Dzieki wyposażeniu naszej placówki w zestawy LEGO® Education SPIKE™ Essential oraz Explore MASTERPIECE SM uczniowie klasy II a w czasie cyklu zajęć nauczyli się tworzyć i ulepszać konstrukcje z klocków LEGO.  Zadania stojące przed młodymi budowniczymi i konstruktorami uzupełniali programiści, aby model drużyny był wzbogacony o ruch, dźwięk i światło. Dzieci stworzyły swoje rozwiązania, zgodne z tematem tegorocznej edycji, przeniosły je na planszę i narysowały plakat
pt. „Miasto talentów”. Gotowi na wyzwanie 15 czerwca b.r. grupa sześciu uczniów wzięła udział w wystawie podsumowującej projekt. W czasie prezentacji wyników swojej pracy Drużyna opowiedziała o pasjach związanych ze sztuką oraz własnych zainteresowaniach, odpowiedziała na pytania jurorów o to, w jaki sposób sztuka jest wspomagana poprzez naukę, technologię, inżynierię i matematykę.

Całoroczna praca nad poznawaniem możliwości zestawów LEGO oraz poszukiwaniem własnych rozwiązań inżynierskich inspirowała do doskonalenia się. Jednak efektem zabawy nie jest jedynie dobrze wykonane zadanie konstrukcyjne czy właściwe zaprogramowanie poszczególnych modułów. Uczestnicy wystawy mieli też okazję do eksperymentowania i dzielenia się rozwiązaniami, rozwijania pewności siebie oraz umiejętności autoprezentacji. Doświadczanie i działanie, słuchanie siebie, wymienianie się rolami – wszystkie to pozwoliło skuteczne przejść przez kolejne etapy wyzwania oraz odnieść sukces w czasie wspólnej zabawy z LEGO.

Za udział w wystawie członkowie „Drużyny LEGO” odebrali odznaczenia oraz dyplom. Koledzy i koleżanki z klasy zostali także uhonorowani pamiątkowymi medalami. Bardzo dziękuję Rodzicom, którzy pomogli w docenieniu wkładu każdego dziecka w klasowy projekt oraz za pomoc w czasie organizacji wydarzenia.

Agnieszka Szostak