Kiermasz słodkości 2022 – podsumowanie

Kiermasz słodkości

29 marca 2022r. odbył się w naszej szkole kolejny już „Kiermasz Słodkości” – charytatywna impreza, której celem jest zebranie funduszy na dobroczynny cel.

Tegoroczny kiermasz był „rekordowym”. Rodzice wraz z uczniami przygotowali dziesiątki słodkich wypieków, takich jak: babeczki, muffinki, galaretki, placki, serniki, rurki z kremem, pierniki, drożdżówki i wiele, wiele innych.

Członkowie szkolnego Samorządu Uczniowskiego od samego rana przygotowywali stoły, obrusy, talerzyki, i wszelkie potrzebne wyposażenie. Wszystkie słodkie wypieki zostały ustawione, poporcjowane i przygotowane w dolnym holu szkoły.

O godz. 9 rano wystartowała sprzedaż, i jak można się domyślić, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i mieszkańcy Rudnej Wielkiej chętnie odwiedzili słodkie stoiska, kupując lokalne smakołyki.

Zabawa i humory tego dnia były doskonałe, jednak co najważniejsze udało się zebrać rekordową jak dotąd kwotę: 2 713,00 zł, która w całości zostanie przekazana na cel dobroczynny.

W tym roku postanowiliśmy pomóc potrzebującym rodzinom uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy osiedlili się w naszej gminie.

Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom którzy przygotowali słodkie wypieki, dziękujemy również wszystkim, którzy je zakupili.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Filip Nowicki