ERASMUS+: Wizyta w Colegio Santa Isabel Marchena

Erasmus+ wizyta w szkole partnerskiej

WIZYTA W COLEGIO SANTA ISABEL MARCHENA 11-16.03.2024

 W dniach od 11 marca do 16 marca miałyśmy niesamowitą przyjemność uczestniczyć w wymianie międzynarodowej do Hiszpanii. Podczas tej podróży zwiedziłyśmy wiele pięknych miejsc, poznałyśmy fascynującą kulturę hiszpańską oraz skosztowałyśmy pysznej kuchni. Celem tego przedsięwzięcia było nawiązanie więzi między młodzieżą z innego kraju, wzajemne poznanie się oraz doskonalenie umiejętności językowych.

Nasza przygoda rozpoczęła się spotkaniem z uczniami szkoły partnerskiej Colegio Santa Isabel. Następnie udałyśmy się do domów rodzin, którzy nas gościli podczas pobytu w Marchenie.

Drugi dzień rozpoczęłyśmy od wyśmienitego śniadania w restauracji, po czym udałyśmy się wraz z uczniami na pełną emocji grę terenową, dzięki której zobaczyłyśmy zabytki tego pięknego miasteczka. Następnie zjadłyśmy pyszny lunch, po którym poszłyśmy na wspólny spacer z naszymi nowymi przyjaciółmi.

Kolejnym pięknym miejscem, które miałyśmy okazję odwiedzić następnego dnia, była Sevilla. Podczas zwiedzania poznałyśmy historię, zabytki oraz hiszpańskie tradycje. Nastepnie udałyśmy się na pracę zespołową związaną ze sterowaniem łódką po kanale wokół Placu Hiszpańskiego Alcazar. Odwiedziliśmy także Royal Alcazar Gardens. Po powrocie udałyśmy się z uczniami na miasto, a na samym końcu dnia wybrałyśmy się na wspólny spacer razem z naszymi kolegami i koleżankami, którzy pokazali nam jeszcze większą część niesamowitej Marcheny.

  Czwarty dzień spędziliśmy w andaluzyjskiej Osunie. Zostałyśmy oprowadzone po uniwersytecie przez tamtejszą panią profesor, a na samym końcu zaprowadziła nas ona do stołówki, gdzie zjedliśmy lunch. Wieczorem uczestniczyłyśmy w Via Crusis – hiszpańskiej drodze krzyżowej, która miała miejsce na uliczkach Marcheny. Po zakończeniu tego wydarzenia wybrałyśmy się na wspólną kolację razem z uczniami najstarszej klasy.

  Ostatni dzień projektu spędziliśmy w szkole, gdzie uczestniczyłyśmy w różnego rodzaju zajęciach, a na samym końcu dnia byłyśmy obecne na pożegnalnym grillu przygotowanym specjalnie dla nas przez hiszpańskich uczniów. Gdy tylko wróciłyśmy do naszych tymczasowych domów, musiałyśmy się wziąć za pakowanie, ponieważ na następny dzień czekała nas podróż powrotna do Polski.

 Wymiana uczniowska w Hiszpanii była doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych przyjaźni, jak również poszerzenia horyzontów i doświadczenia kulturowego. Dzięki temu wyjazdowi miałyśmy okazję poszerzyć swoje umiejętności językowe, a także integrować się z rówieśnikami z innych krajów.

 Wymiana międzynarodowa w Hiszpani okazała się być nie tylko niezwykle inspirującym doświadczeniem, ale również cudowną przygodą, którą na pewno będziemy wspaniale wspominać przez bardzo długi czas. Jej piękne krajobrazy, fascynująca historia oraz gościnność mieszkańców sprawiły, że zakochałyśmy się w tym kraju i mamy  także nadzieję, że niebawem będziemy miały okazję wrócić do Hiszpanii i odkryć więcej jej magicznych zakątków.

Klaudia Kula, Kamila Kunysz, kl. VIII