Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

Dzień pluszowego misia oddziały przedszkolne

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie-pluszowe misie oraz inne przytulanki opanowały przedszkole. Przybyły ze swymi właścicielami, żeby się bawić i świętować. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, 27 listopadaprzedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie w misiowej krainie

W tym dniu wychowawczynie grup zorganizowały dla dzieci wiele „misiowych atrakcji”. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia oraz wysłuchania ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych. Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci z uwagą słuchały bajki o maskotkach, trafnie odgadywały zagadki o nich, układały misiowe puzzle, tropiły ślady misiów oraz kosztowały ich ulubionego przysmaku– miodku. Przedszkolaki brały udział w konkursach, zabawach dydaktycznych, były też zabawy z misiem przy piosenkach: „Mały miś”, „Stary niedźwiedź”, „Jadą, jadą misie’’.

W tym dniu wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a na zakończenie jednogłośnie przyznały, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.