Dzień Nowych Technologii w zerówce

Dzień Nowych Technologii w Edykacji. Zajęcia z Photonami w zerówce.

W poniedziałek, 22 marca 2021 roku już po raz trzeci odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią. Ze względu na powrót do nauki zdalnej klas I-III, zajęcia odbyły się w najstarszej grupie przedszkolnej. W  klasie „0” dzieci miały możliwość zabawy a przy okazji nauki programowania z Robocikami Photonami. W naszej placówce nasze  roboty  mają swoje własne imiona – wymyślone przez uczniów klas starszych, a są to: Protont, Enit, Szczerbatek, Migotek, Kosmitek i Piorun.

 Przedszkolaki razem z robotami ćwiczyły dodawanie i odejmowanie, na podstawie scenariuszy z Centrum Nauki Kopernik. Oprócz umiejętności matematycznych, kształciły orientację w przestrzeni, a także miały do dyspozycji używanie dźwięków i kolorów, które oferują nam roboty Photony.

Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez doświadczenia i eksperymenty. To właśnie dzięki temu mogą szybko rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu. Dlatego Photon uczy poprzez zabawę, przekazując całą wiedzę na temat technologii i możliwości robota w podświadomy sposób, poprzez zwariowane zwroty akcji historii fabularnej, w której dziecko wspólnie z robotem bierze czynny udział.

Diana Hodyr