Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

Już od wielu lat organizowany jest w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy przygotować program artystyczny pt. „TOP MODEL” . Chcieliśmy pokazać, jak trudno jest podróżować po świecie nie znając języków, a przy tej okazji podkreślić ważność nauki języka angielskiego i niemieckiego. Na progu wiosny chcieliśmy zachęcić wszystkich do wytrwałej i systematycznej nauki tych języków,

Poprzez organizowanie Dnia Języków Obcych po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć,  przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Program artystyczny przygotowała kl. VII z pomocą p. B. Nykiel, p. M. Grzybowskiej oraz p. J. Wiśniewskiej.

Uczniowie przygotowali dekorację i z wielkim zaangażowaniem wcielili się w rolę granych przez siebie postaci, spisali się na medal, wykazali się pomysłowością, wielkim  talentem oraz poczuciem humoru.

Można też było usłyszeć piosenki śpiewane po angielsku (A. Węgrzynowicz) oraz niemiecku (E. Sarna).

  Przy okazji świetnej zabawy tegoroczne obchody były dobrą  okazją, by zwrócić młodzieży uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu oraz jakie korzyści niesie za sobą nauka języków obcych. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.