
Prządki, Odrzykoń i Pijalnia Czekolady
W słoneczny poranek 14 czerwca klasa VIII wyruszyła na szkolną wycieczkę pod opieką wychowawczyni p. M. Urban i p. J. Filarowskiego.
Najpierw dotarliśmy do Prządek, gdzie poznaliśmy legendy związane z tym miejscem. Oczywiście nie obyło się bez fotek na „słynnych” Skałkach, a następnie zwiedziliśmy zamek Kamieniec w Odrzykoniu. Pani przewodnik ciekawie opowiadała historię zamku, ale i tak największą atrakcję stanowiły znajdujące się tam narzędzia tortur z czasów średniowiecza.
Ostatnim etapem naszego wyjazdu była Pijalnia Czekolady w Korczynie. Tam podczas warsztatów poznaliśmy tajniki powstawania czekolady, obejrzeliśmy film i popróbowaliśmy też różnych słodkości nie zapominając o zapasach na drogę.
Czas minął szybko i trzeba było wracać do domu.
Podsumowując – było wesoło, słodko, ciekawie i kolorowo!
M. Urban