Choinka ubrana w odblaski

We wtorek, 18 grudnia br., przedszkolaki z naszej szkoły wzięły udział w akcji „Zerwij odblask z choinki” organizowanej przez Gminę Świlcza we współpracy z Komisariatem Policji w Głogowie Małopolskim. Piękną choinkę podarowało naszej szkole Nadleśnictwo w Głogowie Małopolskim, a do akcji włączyła się również Straż Gminna.

Jako pierwsi choinkę dekorowały przedszkolaki z grupy Misie, następnie Tygryski, a na końcu wykonane przez siebie ozdoby oraz podarowane przez policję i Straż Gminną odblaski na gałązkach drzewka zawiesiły dzieci z zerówki. Przygotowany przez naszych przedszkolaków łańcuch na choinkę był tak długi, że do akcji założenia go na drzewko włączyli się policjanci. Na zakończenie, przedszkolaki z zerówki dostały odblaskowe koszulki.

Akcja „Zerwij odblask z choinki” ma na celu propagowanie bezpieczeństwa na drodze. Akcja w naszej szkole odbyła się już po raz drugi, a w dekorowaniu drzewka wzięli udział Kierownik Gminy Świlcza, Jacek Lis oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Świlczy, Dorota Madej.

Wspólne dekorowanie choinki sprawiło naszym przedszkolakom mnóstwo radości, a nam wszystkim uświadomiło, że Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej…