Bal karnawałowy w oddziałach przedszkolnych

Bal karnawałowy przedszkole

W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 29 stycznia w naszym przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy prowadzony przez Szkołę Muzyczną Yamaha.

Już od rana można było spotkać kolorowe postacie – dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek: wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, królów, pajacyki, policjantów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

W sali gimnastycznej, gdzie odbywała się zabawa było bardzo kolorowo, wszyscy wesoło tańczyli, a uśmiechy nie znikały z twarzy maluchów mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku czekał na nie słodki poczęstunek. Przedszkolaki były tak szczęśliwe i radosne, że jeszcze długo po zakończonej zabawie opowiadały najbliższym o swoich wrażeniach.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze i przyniósł wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!