Szymon Szydełko laureatem Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogic

Szymon Szydełko Laureatem konkursu InstaLogic

Szymon Szydełko po raz kolejny laureatem Konkursu Ogólnopolskiego InstaLogic

Miło nam poinformować, że Szymon Szydełko z kl. 6 SP otrzymał drugi wynik w województwie podkarpackim w konkursie Instalogik i tym samym otrzymał tytuł Laureata I stopnia na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić  w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

 Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Opiekunem Szymona w zmaganiach konkursowych była Diana Hodyr.